Dokumenty do zawodów

Poniżej znajdziecie regulamin zawodów Pro, Amator oraz listę dróg i punktację dla zawodników Pro. Szczegóły i wyjaśnienia regulaminu odbędą się na odprawie technicznej w dniu zawodów. 

Lorem

£5/mo

 • Lorem ipsum
 • Ac vehiclur
 • Dignissim porttitor
 • Amet placerat dui
 • Donec mollis vel arcu
 • Sed dictum sapien

Nissium

£10/mo

 • Lorem ipsum
 • Ac vehiclur
 • Dignissim porttitor
 • Amet placerat dui
 • Donec mollis vel arcu
 • Sed dictum sapien

Porttitor

£15/mo

 • Lorem ipsum
 • Ac vehiclur
 • Dignissim porttitor
 • Amet placerat dui
 • Donec mollis vel arcu
 • Sed dictum sapien
PION/POZIOM

Jurajskie Spotkania wspinaczkowe

Już 21-23 lipca zapraszamy na pierwsza edycję Jurajskich spotkań wspinaczkowych.Będą filmy, warsztaty w skałach, testy butów Evolv, testy uprzęży Flow 2.0 Wild Country, zawody z super nagrodami rzeczowymi, lokalne jedzenie i jurajskie wino. Będzie sporo ludzi ze świata wspinania, między innymi: Kinga Ociepka-Grzegulska, Wojtek Kozakiewciz, Piotr Głowacki, Mariusz Hatala, Jacek Matuszek, Robert Subdysiak, Marcin Kwaśniewski, Rafał Nowak, Anna Gabryś, Darek Kaptur, Agata Kajca, Jarosław Mazur, Arek Białas, Danuta Wach, Amanda Davies, Matteo Vianini, Michał Kajca, Łukasz Kudła, Marcin Wasiak, Aleksander Lwow, Bartek Skiwercz, Cezary Modrzejewski.

TERMINY SZKOLEŃ 2023

Poniżej przedstawiam Wam kalendarz kursów podstawowych na rok 2023. Oczywiście jeśli żaden z podanych terminów Wam nie pasuje zapraszam do kontaktu, jestem elastyczny, mogę z organizować kurs w innym, dogodnym dla Was terminie :)
 • 15-18 MAJ
 • 05-08 CZERWIEC
 • 19-20 CZERWIEC
 • 03-06 LIPIEC
 • 17-20 LIPIEC
 • 24-27 LIPIEC
 • 28-31 SIERPIEŃ
 • 11-14 WRZESIEŃ
 • 25-28 PAŹDZIERNIK

SEZON 2022

Wspinanie w POdzamczu w 2022

Najwyższy czas aby podsumować sezon wspinaczkowa - ekiperski w Podzamczu w roku 2022, a trochę się działo i wiele się zmieniło przez ten rok.

Jeszcze w przedwiośniu kończyłem prace ekiperskie na Białych Mnichach, które zapoczątkowałem z Darkiem Piętakiem rok wcześniej. Doczyszczenia domagały się dwie skrajne drogi na środkowych Mnichach oraz projekt po prawej. Finalnie powstała droga Dzięki Emek IV+, a nazwa to takie podziękowania dla Emka Soi za wklejenie stanowisk na Mnichach parę lat temu. Zostając przy Białych Mnichach późną jesienią Darek Piętak otwiera swój projekt startujący z kominka i wchodzący w płytę na prawo od drogi Dzięki Emek. Droga o nazwie Jazz Caffe i trudnościach V+ (propozycja autora).

Na tzw. Trzecim Mnichu (turnia na trawiastej półce) powstały trzy nietrudne drogi wspinaczkowe, sam przewieszony środek, może i był by do zagospodarowania jednak po wykonanych kilku zjazdach, uważam go za mocno nie pewny (krucho).

Ważnym elementem prac ekiperskich jest odsłanianie zarośniętych skał. Tutaj z pomocą przyszedł Związek Gmin Jurajskich, który częściowo sfinansował wycinkę pod Białymi Mnichami oraz Narożną Basztą. I właśnie Narożna Baszta, ośmiometrowej wysokości skałka przy samej ścieżce okazała się dość ciekawym obiektem wspinaczkowym. Na szczególną uwagę zasługują tutaj Dwie minuty szczęścia VI+ poprowadzona przeze mnie wraz Danielem Romkiem oraz Filantropia VI.2. Ta ostatnia została „wyprostowana” przez Jakuba Kwiecińkiego i Anię Darę i otrzymała mocną wycenę VI.3 - nie korzystamy z półeczki na starcie z prawej strony. Ania i Kuba jako stali bywalcy Podzamcza w tym sezonie na pobliskim Kaczorze poprowadzili drogę o nazwie Kaczor w lewo kwacze VI.2+/3 może VI.3. Droga stratuje moim starym projektem środkiem płyty, przed czwartym ringiem mocno trawersuje do 50 lat HTK Katowice. Uwaga na spory runout na trawersie, myślę, że w przyszłym sezonie dobijemy tam ringa.

Podążamy w kierunku Cim. Na Obeliskach za sprawą Patrycji Mikulskiej powstaje Jurajski Pils VI.1+ droga ta znajduje się na płytce pomiędzy Prawą rysą, a Dziewczynami z branży. Droga posiada 3 ringi i stanowisko.

Cimy - nowości w rejonie nie przybyło, no chyba, że weźmiemy pod uwagę kilka kombinacji, o które pokusili się Ania Dara i Kuba Kwieciński. Do najważniejszych należy zaliczyć Kochanka w ekstazie VI.5+ - po 6 ringu Kochanka z Oporowskiej poziomo trawersem do Archaicznych (Kawałek nowego terenu + 2 ostatnie ringi z Archaicznych). Pozostałe wariacje to różne opcje Kochanków od lewa do prawa. Dla zainteresowanych odsyłam do Kuby i Ani ;)

Skała 504 - dzięki zaangażowaniu Hotelu Poziom 511 oraz Gminy Ogrodzieniec najwyższy punkt na Jurze został odsłonięty przez zarastający już ją mocno busz. Miejmy nadzieje, że w najbliższych latach ten teren już nie będzie zarastał.

Kapelusz - tegoroczną nowością na tej skale jest droga o nazwie Infrakcja i sytej wycenie VI.5 + poprowadzonej prze Mariusza Farata - Gratulujemy! Droga prowadzi zupełnie nowym terenem na lewo do "Dziupelek"

Kuba Kwieciński pracując nad drogą Między dziupelkami VI.6/6+ (gratulacje za przejście), proponuje nowy kawałek terenu - Prawą Dziuplę i wycenę VI.5+/6. Asekuracja z ringów Między dziupelkami.

Wisienkana torcie - czyli Nowe Podzamcze. Na zakończenie roku wraz z Naszymi Skałami i Zamkiem Ogrodzieniec podpisujemy porozumienie o udostępnienie części skał do wspinaczki na terenie tzw. Przedzamcza. Do dyspozycji mamy Kamień za stajnią, Kaczora od strony zamku, Skałę w Murze, Sfinksa i Niedźwiedzia. Ogromny potencjał. Część prac zostało już przeprowadzonych, zostało poprowadzić kilka trudniejszych projektów. Kolejne skały muszą poczekać na wiosnę . Wielki ukłon dla gospodarzy, którzy zaufali wspinaczom. Jak wspinać się na Przedzamczu? Na mojej stronie: https://project-podzamcze.pl/wspinaczka-na-zamku znajdziecie do pobrania zaświadczenie, który należy podpisać i okazać w kasie zamkowej. Zapoznajcie się też z obowiązującym regulaminem. Całość prac ekiperskich spoczął na barkach Piotra i Adama Jankowiaków - chłopaki wielkie podziękowania i ukłony w Waszą stronę za poświęcony czas i własne pieniądze. W pracach pomagał również niezastąpiony Bartłomiej Fedus.

Z ostatniej chwili: Gmina Ogrodzieniec odsłoniła częściowo Suchy Poleć, który zyskał trochę prześwitu - świetna robota.

Wszystkie opisane działania ekiperskie nie były by możliwe gdyby nie Nasze skały, Zamek Ogrodzieniec, Gmina Ogrodzieniec, Związek Gmin Jurajskich  - dziękuję za Wasze wsparcie.

W tym sezonie wykorzystaliśmy do prac ekiperskich około 100 sztuk ringów Lappas Climbing Bolts oraz 20 stanowisk , kilka tub kleju Fischer FIS V 360 S, które otrzymaliśmy od Naszych Skał.

Nowe Podzamcze

Przedzamcze - Wspinaczka na terenie zamku

Jeśli macie ochotę powspinać się na przedzamczu Zamku Ogrodzieniec na przygotowanych przez nas skałach i drogach, musicie spełnić dwa warunki. Zapoznać się niniejszym regulaminem oraz pobrać i wydrukować oświadczenie, które należy pokazać w kasie biletowej Zamku. Oczywiście zawsze aktualne topi znajdziecie w moim przewodniku po Podzamczu. Miłego wspinania :)

POBIERZ REGULAMIN

Klikając w poniższy link pobierzesz regulamin obowiązujący na terenie Zamku Ogrodzieniec, proszę zapoznaj się z nim.

POBIERZ OŚWIADCZENIE

Klikając w poniższy link pobierzesz oświadczenie, które należy okazać przy wejściu na teren Zamku Ogrodzieniec.

PASIEKI

O skałkach przy Pasiekach wiedziałem już od kilku lat. W roku 2020 „buszowałem” po tutejszym lesie, pomyślałem wtedy, że może to być świetny ogródek wspinaczkowy dla dzieci. Nie miałem jednak ani czasu, ani motywacji. Ogrom prac byłby spory. W roku 2022 Tomek Motyl z GOPRu zapytał czy nie mam jakiejś skałki z dobrym dojazdem... i tak się wszystko zaczęło. Skałki przy Pasiekach zostały przygotowane jako rejon wspinaczkowy dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu “Jura bez Barier” realizowanego przez Związek Gmin Jurajskich z dofinansowaniem Województwa Śląskiego. Działka, na której znajdują sie skały jest własnością Gminy Łazy. Współczynnik skała samochód jest rewelacyjny, można podjechać prawie pod samą skałę. Skały nie są zbyt okazałe, za to mają mocne krasowe wymycia w postaci dużych pozytywnych chwytów. Jedynym minusem jest bliskość drogi wojewódzkiej do Ogrodzieńca, no cóż, coś za coś. Za to za skałkami od strony południowej znajdziecie przepiękną dziką łąkę. Myślę, że skałka spodoba się wspinającym maluchom i ich rodzicom.


Topo do PoBRANIA

ELEKTROMONTAŻ VI.3+                                                    Podzamcze 31.12.2021

Dzisiaj przed ostatni dzień roku 2021. Sporo wydarzyło się przez ostatnie dwanaście miesięcy, sporo dobrego i złego. O tych złych momentach już zapomniałem lub wyciągnąłem z nich wnioski na przyszłość. O tych dobrych w większości już się z Wami podzieliłem, po za jednym

Podzamcze 19.05.2020

Nowa odsłona pierdolnika

Od dwóch tygodni walczę ekipersko na Pierdolniku. Kto by pomyślał, jeszcze 10 lat temu patrzyłem z politowaniem na północną ścianę , uśmiechając się do siebie pod nosem , a w myślach kwitując to jednym słowem "rzęch". Dziś skończyłem obijać piąty projekt :), jak na takiego rzęcha skała jest nadzwyczaj lita, chociaż prace ogrodnicze były nie uniknione. W ciągu najbliższych kilku dni Pierdolnik narodzi się na nowo!

Podzamcze 05.05.2020

Filar Kurtyki

Zbierałem się  do tego i zbierałem . Szybki wyjazd , wiertarka, parę ringów, stan... Jestem na Adepcie, pogoda nie nastraja , przynajmniej nie ma ludzi. Plan jest prosty , przebić asekuracje na Filarze Kurtyki. Trzecia wpinką wraca na swoje stare dobre miejsce, teraz można się bezpiecznie wpinać, dodatkowo pojawiła się koncepcja dobicia dwóch punktów i stanu na samej górze, w końcu Filarem zawsze wychodziło się na pik. Życzę miłego wspinania :)