Nowe Podzamcze

Przedzamcze - Wspinaczka na terenie zamku

Jeśli macie ochotę powspinać się na przedzamczu Zamku Ogrodzieniec na przygotowanych przez nas skałach i drogach, musicie spełnić dwa warunki. Zapoznać się niniejszym regulaminem oraz pobrać i wydrukować oświadczenie, które należy pokazać w kasie biletowej Zamku. Oczywiście zawsze aktualne topi znajdziecie w moim przewodniku po Podzamczu. Miłego wspinania :)

POBIERZ REGULAMIN

Klikając w poniższy link pobierzesz regulamin obowiązujący na terenie Zamku Ogrodzieniec, proszę zapoznaj się z nim.

POBIERZ OŚWIADCZENIE

Klikając w poniższy link pobierzesz oświadczenie, które należy okazać przy wejściu na teren Zamku Ogrodzieniec.

PASIEKI

O skałkach przy Pasiekach wiedziałem już od kilku lat. W roku 2020 „buszowałem” po tutejszym lesie, pomyślałem wtedy, że może to być świetny ogródek wspinaczkowy dla dzieci. Nie miałem jednak ani czasu, ani motywacji. Ogrom prac byłby spory. W roku 2022 Tomek Motyl z GOPRu zapytał czy nie mam jakiejś skałki z dobrym dojazdem... i tak się wszystko zaczęło. Skałki przy Pasiekach zostały przygotowane jako rejon wspinaczkowy dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu “Jura bez Barier” realizowanego przez Związek Gmin Jurajskich z dofinansowaniem Województwa Śląskiego. Działka, na której znajdują sie skały jest własnością Gminy Łazy. Współczynnik skała samochód jest rewelacyjny, można podjechać prawie pod samą skałę. Skały nie są zbyt okazałe, za to mają mocne krasowe wymycia w postaci dużych pozytywnych chwytów. Jedynym minusem jest bliskość drogi wojewódzkiej do Ogrodzieńca, no cóż, coś za coś. Za to za skałkami od strony południowej znajdziecie przepiękną dziką łąkę. Myślę, że skałka spodoba się wspinającym maluchom i ich rodzicom.


Topo do PoBRANIA

ELEKTROMONTAŻ VI.3+                                                    Podzamcze 31.12.2021

Dzisiaj przed ostatni dzień roku 2021. Sporo wydarzyło się przez ostatnie dwanaście miesięcy, sporo dobrego i złego. O tych złych momentach już zapomniałem lub wyciągnąłem z nich wnioski na przyszłość. O tych dobrych w większości już się z Wami podzieliłem, po za jednym

Podzamcze 19.05.2020

Nowa odsłona pierdolnika

Od dwóch tygodni walczę ekipersko na Pierdolniku. Kto by pomyślał, jeszcze 10 lat temu patrzyłem z politowaniem na północną ścianę , uśmiechając się do siebie pod nosem , a w myślach kwitując to jednym słowem "rzęch". Dziś skończyłem obijać piąty projekt :), jak na takiego rzęcha skała jest nadzwyczaj lita, chociaż prace ogrodnicze były nie uniknione. W ciągu najbliższych kilku dni Pierdolnik narodzi się na nowo!

Podzamcze 05.05.2020

Filar Kurtyki

Zbierałem się  do tego i zbierałem . Szybki wyjazd , wiertarka, parę ringów, stan... Jestem na Adepcie, pogoda nie nastraja , przynajmniej nie ma ludzi. Plan jest prosty , przebić asekuracje na Filarze Kurtyki. Trzecia wpinką wraca na swoje stare dobre miejsce, teraz można się bezpiecznie wpinać, dodatkowo pojawiła się koncepcja dobicia dwóch punktów i stanu na samej górze, w końcu Filarem zawsze wychodziło się na pik. Życzę miłego wspinania :)